Wiadomości ze świata motoryzacji

Nowe pojazdy w wypożyczalni - Wolkswagen Up ! wypożyczalni!

Mimo nam poinformować ,że wprowadziliśmy do oferty nowe samochody Wolkswagen UP w wersji pięciodrzwiowej. Samochód ten jak tak małe autko jest samochodem , który może służyć doskonale jako autom miejskie , ale bardzo dobrze zachowuje się na trasie , gdzie jego spalanie mieści się w granicach 3,8 litra. Samochoód został zakupiony w u dealera Bednarek w Dobroniu.

zobacz więcej »

VW GARBUS - kto go stworzył? Hitler? Porsche? A może to kradzież pomysłu?

Kilkadziesiąt lat temu Volkswagen stworzył jeden z najpopularniejszych samochodów w historii. Ludzie pokochali go i nazywali to małe autko tak, jak ono wyglądało: Garbus, Käfer, Beetle, Vocho, Coccinelle, Fusa, albo Maggiolino. Jednakże za tym samochodem ciągnie się pasmo niejasności. Czy była to kradzież pomysłu

zobacz więcej »

Masz opony całoroczne? Możesz mieć problem na Południu Europy

Opony całoroczne pozwalają zaoszczędzić pieniądze na zakup dwóch kompletów; zima, lato. Zapominamy też o umawianiu się na wymianę opon, kosztach usługi i problemach z przechowywaniem opon. Jednakże nie są one ideałem. Jadąc na wakacje do Chorwacji, Włoch, Francji, czy Hiszpanii uważaj...

zobacz więcej »

Ciekawostki Moto.pl. Aerodynamika. Co wymusiło zmiany i jak poprawić Cx w swoim aucie

Historia aerodynamiki rozpoczęła się w roku 1921, podczas wystawy samochodowej w Berlinie. Wtedy to inżynier Edmund Rumpler zaprezentował swój pojazd wyglądający jak łódka na kołach. Ten awangardowy pojazd, nazwany "tropfenwagen" (niem. Tropfen - kropla), w roku 1979 przebadano w tunelu aerodynamicznym i... wynik Cx=0,28 był zaskoczeniem.

zobacz więcej »

Podchwytliwe ograniczenia prędkości. Znak-kwadrat i maksymalnie 100 km/h na eSce

Nie wszyscy kierowcy przekraczają prędkość z premedytacją. Czasem wystarczy nieznajomość przepisów, a, wbrew pozorom, na kierowców czeka sporo pułapek związanych z ograniczeniami prędkości.

zobacz więcej »

Każdy musi wymienić prawo jazdy. Bezterminowe też. Jest i dobra wiadomość dla kierowców

Wymiana prawa jazdy to zawsze palący temat. Dlatego postanowiliśmy zebrać najczęściej zadawane pytania i na nie odpowiedzieć. Od ceny nowego prawa jazdy i badania lekarskie po wymianę bezterminowego prawa jazdy.

zobacz więcej »

Ciekawostki Moto.pl: Kto emituje dwutlenek węgla? Każdy

Emisja CO2 w roku 2021, w porównaniu do roku 2020, wzrosła o 2 mld ton. To największy notowany roczny wzrost wyrażany w absolutnych wartościach.

zobacz więcej »

Ford pokazał elektrycznego SuperVana. Ma 2000 KM i 2 sekundy do setki

Podczas tegorocznego festiwalu w Goodwood Ford przygotował coś naprawdę mocnego. Ten elektryczny SuperVan to kontynuacja projektu zapoczątkowanego kilka dekad temu. Jego najnowsze wcielenie to prawdziwy, elektryczny potwór. Ma ogromną moc i przyspiesza do setki jak szalony.

zobacz więcej »

Clarkson, Hammond i May szykują objazdowy odcinek. Świebodzin, Kraków i pustynia

Na początku tygodniu Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May pojawili się w Trójmieście wraz z ekipą filmową oraz zestawem bardzo nietypowych samochodów. Prowadzący "The Grand Tour" kontynuują swoją wycieczkę po Polsce.

zobacz więcej »

Drogowcy domykają ring wokół Łodzi. Kolejne kilometry S14 oddane kierowcom

Leżąca w sercu Polski Łódź to miejsce, gdzie przecina się kilka bardzo ważnych dróg. Dlatego z obwodnicy miasta ucieszą się nie tylko jego mieszkańcy. To ważna inwestycja dla wszystkich kierowców.

zobacz więcej »

Za jedno piwo ogromny mandat i utrata prawka? W 2022 r. są nowe przepisy dot. alkoholu

Małe piwo często jest bagatelizowane. I bagatelizowane może być, ale pod warunkiem że nie musicie prowadzić samochodu. Piwo - nawet małe - plus jazda autem to stworzenie zagrożenia i poważne konsekwencje. Warto o tym pamiętać.

zobacz więcej »

Instrukcja obsługi autostrady. Nowe, wygodne znaki i przepis, którego nie znamy

W wakacje na drogi szybkiego ruchu często wyjeżdżają kierowcy, którzy zwykle z nich nie korzystają. Przypominamy więc najważniejsze zasady, jakie na nich obowiązują.

zobacz więcej »

Wakacyjny kierowca, czyli niedzielny kierowca na dłuższym dystansie

Czas wakacji to miesiące, gdy wiele osób pokonuje samochodem dystans jaki zazwyczaj przejeżdża w ciągu kilkunastu dni. Można zatem przyjąć, że jest to odpowiednik "niedzielnego kierowcy", tylko na dłuższym dystansie. Podobieństwem bowiem w obu przypadkach jest zachowanie na drodze.

zobacz więcej »

Nie chcę żadnej geolokalizacji ani e-TOLL. Jak opłacić przejazd na A2 i A4?

e-TOLL działa w Polsce od dobrych kilku miesięcy. Kierowcy go jednak nie lubią! Nie chcą zakładać kont w serwisie i nie zgadzają się na śledzenie. Czy to oznacza opłatę karną w kwocie 500 zł? Na szczęście nie. Są alternatywne sposoby płatności za przejazd A2 i A4.

zobacz więcej »

Lista rzeczy, których nie zostawiaj w aucie w upał. Mogą wybuchnąć! A na pewno się zepsuć

Błękitne niebo, wysokie temperatury i... potwornie nagrzane wnętrze. To nie jest środowisko sprzyjające nie tylko ludziom, ale i wielu przedmiotom codziennego użytku. Czego lepiej nie zostawiać w kabinie auta na postoju?

zobacz więcej »

Płatne autostrady w Polsce. A1, A2, A4 - jak zapłacić i ile kosztują?

W okresie wakacyjnym wielu kierowców będzie jeździć autostradami, z którymi na co dzień nie mają do czynienia. Znaczna część jest w Polsce płatna, a sam sposób płatności może być skomplikowany. Wyjaśniamy, jak najlepiej zapłacić za autostradę oraz jaki jest koszt przejazdu.

zobacz więcej »


tagi • rent a car lodz • wynajem aut łódź • wypożyczalnia aut łódźwynajem samochodów dostawczych łódźwypożyczalnia samochodów dostawczych łódź • wypozyczalnia samochodow lodz • wypożyczalnie samochodów łódź • wynajem auta na czas naprawy • wypozyczalnie samochodow lodz • wypożyczalnia samochodów lodz • auto zastępcze łódź • wypozyczalnia samochodow łódź • wynajem aut lodz • wynajem samochodów łódź • auto zastepcze lodz • wynajem samochodow lodz • auto na czas naprawy